Kurs online czy stacjonarny?

Kurs online, czy może zajęcia stacjonarne? Jaki wariat wybrać? To jedno z najczęściej zadawanych pytań jakie do nas kierujcie. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości oraz przedstawić plusy i minusy obu rozwiązań. Zapraszamy do lektury!

Materiał online zawiera dodatkowe przykłady

Często nasi klienci obawiają się, że podczas kursu online realizowany materiał będzie skrócony względem kursu stacjonarnego. Już na początku rozwiewamy te wątpliwości, gdyż materiał na kursie online jest… zdecydowanie dłuższy niż ten realizowany podczas zajęć stacjonarnych. Tylko w kursie „Młodszy analityk” występuje prawie 30 dodatkowych przykładów, które uzupełniają podstawowe szkolenie. Jeśli miałeś więc obawy, że na zajęciach online coś Cię ominie, nie musisz się martwić. Materiał, który zrealizujesz będzie bardzo obszerny.

Możliwość wielokrotnego realizowania kursu

Co więcej niewątpliwą zaletą realizowania kursu online jest możliwość wielokrotnego realizowania poszczególnych materiałów. Jeśli czegoś nie rozumiałeś lub chciałbyś powtórzyć najważniejsze zagadnienia, będziesz miał na to szansę. Dostęp do platformy szkoleniowej to 6 miesięcy, podczas których dowoli możesz korzystać z naszych materiałów.

Jeśli zastanawiasz się czy po realizacji całego szkolenia opanowałeś materiał, jest łatwy sposób, aby się o tym przekonać. Wystarczy, że przystąpisz do testu sprawdzającego wiedzę, a jeśli go zaliczysz przyślemy Ci certyfikat ukończenia kursu!

Bezpośredni kontakt z trenerem

Niewątpliwą zaletą szkolenia stacjonarnego jest bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania pytań na bieżąco. Postaraliśmy się rozwiązać także ten problem. Wszyscy uczestnicy zajęć online mają zagwarantowaną godzinę konsultacji indywidualnych, podczas której można zadawać dodatkowe pytania. Jeśli liczyłeś więc, że porozmawiasz z prowadzącym będziesz miał na to szansę także podczas kursu online.

Zjazdy dla absolwentów

Networking to kolejna zaleta szkolenia stacjonarnego. Poza zdobyciem wiedzy niewątpliwą zaletą uczestnictwa w szkoleniu jest możliwość poznania ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Realizując kurs online stajecie się klientami Szkoły Analityków, a dla absolwentów naszych szkoleń zamierzamy zorganizować specjalny zjazd połączony ze szkoleniem otwartym. Planowaliśmy takie wydarzenie pod koniec 2020 r., ale pandemia Covid-19 pokrzyżowała nieco nasze plany. Wrócimy jednak do normalności i jeśli będziecie chętni to podczas zjazdu będziecie mogli nawiązać kontakty z innymi uczestnikami szkoleń.

Samodyscyplina to słowo klucz, aby efektywnie realizować kurs online. Dajemy wam dużą swobodę i długi okres dostępu do materiałów szkoleniowych. Aby jednak efektywnie zrealizować kurs i dobrze opanować materiał sugerujemy, aby przerobić szkolenie w ciągu od 2 do 8 tygodni. Jeśli decydujecie się na kurs online upewnijcie się, że macie czas i wystarczająco dużo chęci, aby realizować materiał.

Niższa cena

No dobrze, skoro szkolenie online posiada tyle zalet i w niczym nie ustępuje szkoleniu stacjonarnemu to pewnie kosztuje tyle samo. Mamy dla was koleją dobrą wiadomość, szkolenia online w niczym nie ustępują kursom tradycyjnym, a dodatkowo są tańsze. Dlaczego? Brak kosztów wynajmu sali i cateringu pozwala nam zaproponować wam niższą cenę za realizację kursu online.

Mamy nadzieję, że jeśli nie byliście przekonani do kursów online to w powyższym artykule rozwialiśmy wasze wątpliwości. Ze swojej strony zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotowany materiał video był najwyższej jakości. Jeśli macie do nas dodatkowe pytania śmiało możecie się z nami kontaktować.

Największe zalety kursów online:
– rozszerzony materiał szkoleniowy,
– możliwość wielokrotnego odtwarzania kursu,
– test sprawdzający wiedzę,
– długi okres dostępu do platformy,
– możliwość konsultacji indywidualnych z trenerem,
– niższa cena,

Kursy stacjonarne były podstawą naszego rozwoju. Różne edycje szkoleń, rozmowy pozakulisowe, szkolenia zamknięte dla firm i setki rozmów z naszymi klientami to bezcenne doświadczenie, które pozwoliło nam doskonalić ofertę szkoleniową. Dzięki temu byliśmy w stanie zadowalać naszych klientów i przekazywać umiejętności, które realnie przekładają się na poprawę efektywności pracy. Nie mamy jednak wątpliwości, że przyszłość należy do szkoleń online, w chwili obecnej to najbardziej efektywny sposób zdobywania wiedzy!

Obecnie w naszej ofercie znajdują się trzy szkolenia online: Młodszy analityk, Analityk produkcji i sprzedaży oraz Modelowanie finansowe. W tym roku możecie się spodziewać kolejnych kursów online.