Analityk inwestycyjny

Warszawa, 11-12 / 18-19 czerwca 2022

Stacjonarny kurs podstawowy

OPIS KURSU

Kurs analityka inwestycyjnego jest skierowany dla osób pragnących rozwijać swoje umiejętności potrzebne w pracy analityka inwestycyjnego. Nacisk położony jest na przekazywanie wiedzy praktycznej, pracę na rzeczywistych danych finansowych i budowanie realnych modeli, które można wykorzystać w bieżącej pracy analityka.

Teoria jest prezentowana w minimalnym zakresie koniecznym do zrozumienia poszczególnych zagadnień. Wiedza przekazywana na kursie znajduje zastosowanie u osób pracujących w bankach, domach maklerskich, funduszach inwestycyjnych i innych instytucjach finansowych. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby jak najbardziej odzwierciedlały praktykę. Duża część kursu opiera się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów spotykanych w pracy analityków inwestycyjnych.

Zajęcia realizowane są przez doświadczonych specjalistów, praktyków rynku, na co dzień zajmujących się analizą makroekonomiczną i finansową w funduszu inwestycyjnym.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 11-12 oraz 18-19 czerwca 2022 roku (4 dni) w godzinach 9:00 – 17:00. Zajęcia zostaną przeprowadzone w komfortowej sali w centrum szkoleniowym Centrum Wspólna przy ul. Wspólnej 56 (centrum Warszawy).

• psychologia, zysk i ryzyko – na co zwrócić uwagę na początku,
  • finanse behawioralne (pułapki myślenia popełniane w inwestowaniu),
  • przykłady anomalii giełdowych, analiza danych makroekonomicznych – wstęp (PKB, produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, PMI/ISM, dane z rynku pracy itp.),
  • PKB w USA i Europie – różnice w raportowaniu, krzywa dochodowości a recesja,
  • wpływ polityki pieniężnej na inwestycje

• klasyczne i wzrostowe cykle koniunkturalne oraz ich wpływ na rynek kapitałowy,
  • wskaźniki wyprzedzające, bieżące i opóźniające cyklu gospodarczego,
  • model koła koniunkturalnego oraz budowa strategii inwestycyjnej, analiza sektorowa – inwestycje w różnych fazach cyklu,
  • analiza atrybucji sektorowej,
  • przewartościowanie i niedowartościowanie branży – sygnały, szukanie wartości – inwestorzy w wartość i we wzrost (screening Buffeta, Lyncha, Fischera, Piotrowskiego itp.),
  • błędy i manipulacje – screening antyfraudowy (Z-score, M-score itp.)

• podstawy analizy wskaźnikowej (wskaźniki płynności, obrotowości, rentowności, zadłużenia, rynkowe),
  • niekonwencjonalne wskaźniki rynkowe (CAPE, C/CF, Q Tobina),
  • optymalna struktura kapitałowa, dźwignie i model DuPonta,
  • kalkulacja kosztu kapitału w przedsiębiorstwie,
  • prognozowanie i planowanie finansowe,
  • wycena spółki metodami dochodowymi (FCFF, FCFE, FCFC, APV)

• wycena spółki metodami porównawczymi (wycena względna),
  • cykl życia spółki a jej wycena (spółki młode, rozwijające się, dojrzałe i w fazie schyłkowej),
  • wycena firm finansowych, spółki surowcowe i cykliczne,
  • wycena spółek o aktywach niematerialnych, niekonwencjonalnie metody wyceny przedsiębiorstw (opcje realne),
  • wycena elastyczności finansowej,
  • wartości niematerialnych (np. patenty, prawo do użytkowania),
  • podstawy edycji kodu i programowania w języku VBA – opcje realne w praktyce

Ceny i zapisy

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat ukończenia Kursu Analityka Inwestycyjnego.

Kurs przeznaczony jest dla uczestników, którzy znają podstawy MS Excel, zagadnienia związane z wartością pieniądza w czasie oraz podstawowe metody oceny projektów gospodarczych, czyli materiał omawiany na szkoleniu Młodszego Analityka.

Czas trwania kursu: 32 godziny zegarowe (wliczając przerwy)

Premiujemy osoby planujące i podejmujące decyzje z wyprzedzeniem. Zatem zapisując się wcześniej na szkolenie otrzymasz istotnie niższą cenę. Decyduje termin zapisu i opłacenia uczestnictwa.

Szczegółowy cennik poniżej. Analitycznie rzecz biorąc warto zapisać się wcześniej.

* Cena promocyjna przysługuje stałym klientom Szkoły Analityków lub Maklers (osoby, które uczestniczyły w co najmniej jednym szkoleniu stacjonarnym lub online)

PowiązanePosty