Scroll to top

Makra i programowanie VBA

Makra i programowanie VBA – robotyzacja pracy analityka

Codzienne czynności w zakresie przetwarzania i analizy danych mogą odbywać się w sposób zautomatyzowany, oszczędzając tym samym czas i zwiększając efektywność pracy. Jednym ze sposobów jest wdrożenie makr i programowania VBA.

Wiele osób rozpoczynających samodzielną naukę programowania napotyka w pewnym momencie na bariery, które trudno pokonać. Podczas warsztatu przejdziesz przez te wszystkie kamienie milowe. Przez lata doświadczeń wypracowaliśmy schemat nauki VBA, który pozwala na bardzo sprawne i płynne przyswojenie tego języka nawet przez osoby, które nigdy nie miały styczności z programowaniem.

Po warsztacie będziesz przygotowany zarówno do tworzenia własnych makr z użyciem VBA, usprawniających swoje codzienne zadania, ale będziesz także w posiadaniu wszystkich kluczowych wiadomości, pozwalających na dalszy rozwój umiejętności – również we własnym zakresie. Od początku warsztatu będziesz tworzył praktyczne makra, edytował je oraz pisał, zaś zagadnienia teoretyczne będą ograniczone do koniecznego minimum. Dowiesz się czym są m.in. zmienna, pętla czy InputBox niejako przy okazji, tj. podczas wykonywania praktycznych zadań.

Zajęcia będą prowadzone przez praktyków biznesu i specjalistów w zakresie analizy danych, zdobywających doświadczenia w wielu branżach – finansowej, sprzedażowej, inwestycyjnej i wielu innych. Wszystkie zadania i przykłady są inspirowane prawdziwymi case’ami, z którymi mieliśmy styczność podczas tworzenia i wdrażania systemów usprawniających pracę w wielu polskich i zagranicznych firmach przy jednoczesnym zachowaniu zasad poufności.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2020 roku (2 dni). Zajęcia zostaną przeprowadzone w komfortowej sali w centrum szkoleniowym Centrum Wspólna przy ul. Wspólnej 56 (centrum Warszawy).

Program zajęć

 • Omówienie przykładów zastosowań makr w pracy

 • Makra w pracy rutynowej i incydentalnej

 • Nagrywanie makr jako najprostsza forma robotyzacji

 • Edycja nagranych makr - droga do szybkiego poznania języka VBA

 • Implementowanie gotowych programów, edycja oraz legalne źródła pozyskiwania makr

 • Konstrukcje warunkowe

 • Korzystanie z wbudowanych funkcji

 • Pętle - wielokrotne powtarzanie czynności

 • Tworzenie własnych funkcji

 • Budowanie formularzy

 • Tworzenie rozbudowanej platformy usprawnień - własnego dodatku MS Excel

Ważne informacje

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat ukończenia kursu Makra i programowanie VBA.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które sprawnie poruszają się w MS Excel, lecz nie potrafią programować w języku VBA.

Czas trwania kursu:
16 godzin zegarowych (wliczając przerwy)

Premiujemy osoby planujące i podejmujące decyzje z wyprzedzeniem. Zatem zapisując się wcześniej na szkolenie otrzymasz istotnie niższą cenę. Decyduje termin zapisu i opłacenia uczestnictwa. Szczegółowy cennik poniżej. Analitycznie rzecz biorąc warto zapisać się wcześniej.

Cennik

* cena promocyjna przysługuje stałym klientom Szkoły Analityków lub Maklers (osoby, które uczestniczyły w co najmniej jednym szkoleniu stacjonarnym lub online)

Zarezerwuj swoje miejsce na szkolenie

Dane do faktury (jak powyżej – osoba prywatna)
TAKNIE

Na szkoleniu będę pracował na własnym komputerze (z zainstalowanym programem Microsoft Excel w wersji 2007 lub nowszej)
TAKNIE

Czy przysługuje Ci cena promocyjna (jesteś stałym klientem Szkoły Analityków lub Maklers)?
TAKNIE

Wybierz dla siebie również
inny moduł szkolenia

Trwają zapisy

Młodszy analityk

Trwają zapisy

Analiza sprawozdań finansowych

Trwają zapisy

Makra i programowanie VBA

Trwają zapisy

Analityk inwestycyjny

Trwają zapisy

Analityk produkcji i sprzedaży