Kim jesteśmy?

Radosław Pszczółkowski

Radosław Pszczółkowski

 

 

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia. Ukończył również studia Systemy Informacyjne i Analiza Danych na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW. Posiada certyfikaty Microsoft Data Modeller and Analysis Developer in Excel, SAS Visual Analytics – Basic Level, Datapolis Business Process Modeller in Workbox, Microsoft Data Integration and Management Developer in SQL Server. Obecnie pracuje jako analityk makroekonomiczny w funduszu hedgingowym Macromoney UK.

Od 2010 roku jest właścicielem firmy Excelling, w ramach której zajmuje się outsourcingiem analitycznym oraz szkoleniami w tym zakresie. Przeszkolił blisko 1000 osób. Wcześniej pracował m.in. w mBanku, PZU i Analizach Online.

Specjalizuje się w analizie danych makroekonomicznych, budowaniu strategii inwestycyjnych oraz sporządzaniu symulacji i prognoz ekonomicznych. Jest autorem oraz wdraża programy menedżerskie kluczowych wskaźników efektywności (KPI), raportowania i zarządzania jakością danych. Jego komentarze ekonomiczne ukazywały się m.in. na łamach gazety Parkiet. W ramach Szkoły Analityków Radosław jest koordynatorem szkolenia analityk produkcji i sprzedaży oraz makra i programowanie VBA.

Piotr Kawala

Piotr Kawala, CIIA

Doradca inwestycyjny nr 608
Makler papierów wartościowych nr 3014

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku metody ilościowe w analizie rynków finansowych. Piotr ukończył również studia podyplomowe z zakresu matematyki finansowej w zarządzaniu ryzykiem na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiadacz tytułu Certified International Investment Analyst (CIIA®) wydanego przez ACIIA w Szwajcarii. Alumn Fundacji im. Lesława A. Pagi. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Narodowym Banku Polskim, Banku Millenium i Analizach Online. Od 2013 pracuje jako analityk makroekonomiczny w funduszu hedgingowym Macromoney UK.

Od 2013 roku Piotr zajmuje się także działalnością szkoleniową i usługami analitycznymi. W tym czasie przeprowadził ok. 2500 godz. szkoleń dla firm i klientów indywidualnych. W 2016 roku został wykładowcą na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie powadzi zajęcia z zakresu selekcji spółek i budowy portfela inwestycyjnego. W tym samym roku Gazeta Giełdy Parkiet oraz Związek Maklerów i Doradców przyznali Piotrowi nagrodę „Młoda gwiazda rynku finansowego” w kategorii najlepszy analityk. Od 2019 roku pełni funkcję biegłego sądowego z zakresu wyceny instrumentów finansowych przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

W swojej pracy zawodowej koncentruje się głównie m.in. prognozowaniu danych makroekonomicznych, budowaniu strategii inwestycyjnych oraz wycenie i analizie spółek giełdowych. Komentarze Piotra ukazywały się m.in. na łamach gazety Parkiet i GPW Media. W ramach Szkoły Analityków Piotr jest koordynatorem szkolenia analityk inwestycyjny, analiza sprawozdań finansowych oraz modelowanie finansowe.

Wspomagamy biznes

W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziliśmy szereg szkoleń indywidualnych i grupowych dla osób prywatnych oraz firm. Zorganizowaliśmy setki szkoleń dotyczących wykorzystania MS Excel w biznesie, poprawnej analizy i przetwarzania danych, wyceny przedsiębiorstw, oceny ryzyka w firmach oraz wiele innych.

Zawsze najważniejszym celem naszych szkoleń było praktyczne stosowanie przekazywanej wiedzy, m.in. dlatego zajęcia są wspomagane komputerowo i prowadzone w taki sposób, aby jak najbardziej odzwierciedlały rzeczywiste problemy spotykane w firmach.

Szkoliliśmy wiele firm

Z naszych usług skorzystały dotychczas m.in. takie firmy: Samsung, Deloitte, ING Bank Śląski, Axxon, Grupa Unigraf, Warsaw Media House, Lekam, Orange Polska, PCO, mBank Hipoteczny, Polstar Doors, Aureus, Logitech, Papyrus, Codete, ZT Kruszwica, Hasbro, Anca Cars, PGNiG, Aquarius Fund, Transgourmet, Icopal, CAT LC Polska i inne.

Także banki i instytucje

Ponadto na naszych szkoleniach gościli przedstawiciele m.in. takich firm jak Credit Suisse, Bank Pekao Hipoteczny, Dom Maklerski BOŚ, mBank, Bank of China, PZU, Idea Bank, Biuro Maklerskie Alior Banku, Bank Handlowy oraz instytucji państwowych m.in. Ministerstwo Finansów RP, Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

Wspieraliśmy naukę

Mieliśmy także przyjemność prowadzić zajęcia z wyceny przedsiębiorstw oraz poprawnej analizy danych w ramach Akademii Liderów Rynków Kapitałowego oraz Akademii Analiz i Mediów organizowanych przez Fundację im. Lesława A. Pagi.

Dostępni online

Dynamiczny rozwój usług online oraz zmiana przyzwyczajeń skłoniła nas do rozbudowania naszej oferty szkoleń dostępnych online.

czerwiec 2013 - lipiec 2016
Jeden z dziesięciu funduszy na świecie
Fundusz hedgingowy Macromoney, w którym pracują trenerzy Szkoły Analityków już dwukrotnie został sklasyfikowany przez Preqin Global Hedge Fund Report jako jeden z dziesięciu najlepszych na świecie funduszy w swojej kategorii (strategie makro).
czerwiec 2013 - lipiec 2016
grudzień 2016 - styczeń 2017
Dobre wyniki inwestycyjne
Dobre wyniki inwestycyjne funduszu Macromoney zostały dostrzeżone i wyróżnione także w innych prestiżowych rankingach m.in. przez Barclay Hedge (znaną wcześniej jako Barclay Group), firmę która przygotowuje rankingi najlepszych funduszy już od lat 80. ubiegłego wieku.
grudzień 2016 - styczeń 2017
listopad 2015
Pierwsze szkolenie Młodszy Analityk
Organizujemy pierwsze stacjonarne szkolenia pt. „Młodszy analityk”, w którym bierze udział 7 osób.
listopad 2015
wrzesień 2016
Pierwsza edycja kursu Analityk inwestycyjny
Organizujemy pierwszą edycję kursu „Analityk inwestycyjny”. Zgłasza się na nią 5 uczesników.
wrzesień 2016
Piotr Kawala
listopad 2016
Młoda Gwiazda Rynku Finansowego
W listopadzie 2016 Piotr Kawala, jeden z twórców i trenerów Szkoły Analityków, został wyróżniony przez GG Parkiet oraz Związek Maklerów i Doradców nagrodą „Młoda Gwiazda Rynku Finansowego” w kategorii najlepszy analityk.
listopad 2016
12 stycznia 2017
Blaski i cienie pracy analityka
Prezentujemy również wywiad o blaskach i cieniach pracy analityka, którego w 2017 roku udzielił Piotr Kawala.
12 stycznia 2017
maj 2017
Nowy kurs Analityk produkcji i sprzedaży
Uruchamiamy nowy kurs pt. „Analityk produkcji i sprzedaży”. Kurs od razu okazuje się sukcesem, zgłasza się na niego 7 osób, głównie absolwentów naszych poprzednich szkoleń.
maj 2017
2017
Nasze komentarze rynkowe ukazały się w GG Parkiet
Komentujemy bieżącą sytuację rynkową w branżowych mediach
2017
grudzień 2018
Kolejne nowe kursy
Powstają dwa nasze nowe kursy: „Analiza sprawozdań finansowych” oraz „Makra i programowanie VBA”. Pierwsza edycja „Analizy sprawozdań finansowych” okazuje się wielkim sukcesem, zgłasza się 11 osób.
grudzień 2018
styczeń 2019
Uruchamiamy kursy online
Uruchamiamy kurs „Młodszy analityk” w formie online. W ciągu pierwszego roku korzysta z niego ok. 20 osób.
styczeń 2019
czerwiec - grudzień 2019
Kolejne kursy dedykowane
Na zlecenie jednego z największych banków na rynku organizujemy razem z firmą Maklers dedykowany kurs pt. „Modelowanie finansowe”. Kurs zostaje oceniany bardzo pozytywnie, dlatego w grudniu tego samego roku organizujemy pierwszą edycję otwartą, na którą zgłasza się, aż 9 osób.
czerwiec - grudzień 2019
październik 2019
Startuje 14. edycja kursu Młodszy Analityk
Organizujemy 14-stą edycję kursu „Młodszy analityk”. Do tej pory kurs ukończyło już ponad 130 osób.
październik 2019
czerwiec 2020
Kolejne dwa kursy online
Uruchamiamy dwa nowe kursy online pt. „Analityk produkcji i sprzedaży” oraz „Modelowanie finansowe”
czerwiec 2020
0
sesji szkoleniowych
0 +
zadowolonych klientów
4000 +
godzin szkoleń

Przeczytaj, co piszą o nas klienci!

Spełnimy oczekiwania Twojej firmy

Pracujemy w całej polsce

Usługi szkoleniowe i analityczne dla Państwa firm świadczymy na terytorium całej Polski.

Praktyka i elastyczność

Stawiamy na praktykę i elastyczność, stąd też oferty współpracy dostosowujemy indywidualnie.

Duża
efektywność

Szkolenia wewnątrz Państwa firm staramy organizować się w grupach max. 12 osobowych. Nasze doświadczenie pokazuje, że takie grupy pracują najbardziej efektywnie.

Najwyższa
jakość

Stawiamy na jakość – szkolimy i świadczymy usługi głównie w zakresie obszarów, gdzie posiadamy głęboką wiedzę praktyczną.

Świadczymy też dedykowane usługi dla firm

Poza naszą ofertą szkoleń i kursów, świadczymy również usługi analityczne oraz organizujemy dedykowane szkolenia i kursy

Wesprzemy Twoją firmę w przygotowaniu sprawozdań finansowych, analizie i prognozie sprzedaży. Sprawdź naszą ofertę, jeżeli potrzebujesz analityka w swojej firmie. Oferujemy również wsparcie w procesach robotyzacji i automatyzacji działalności.

Masz pytania?

Interesuje Cię nasza oferta, ale chcesz dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz kontaktowy, jeśli ma do nas pytania:

  • dotyczący oferty szkoleń i kursów,
  • dostępu do platformy online,
  • dotyczące dedykowanych szkoleń i kursów,
  • chcesz zapytać o usługi analityczne dla firm,

Skontaktujemy się z Tobą, jak tylko szybko się da!