Radosław Pszczółkowski

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia. Ukończył również studia Systemy Informacyjne i Analiza Danych na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW. Posiada certyfikaty Microsoft Data Modeller and Analysis Developer in Excel, SAS Visual Analytics – Basic Level, Datapolis Business Process Modeller in Workbox, Microsoft Data Integration and Management Developer in SQL Server. Obecnie pracuje jako analityk makroekonomiczny w funduszu hedgingowym Macromoney UK Ltd.

Od 2010 roku jest właścicielem firmy Excelling, w ramach której zajmuje się outsourcingiem analitycznym oraz szkoleniami w tym zakresie. Przeszkolił blisko 1000 osób. Wcześniej pracował m.in. w mBanku, PZU i Analizach Online.

Specjalizuje się w analizie danych makroekonomicznych, budowaniu strategii inwestycyjnych oraz sporządzaniu symulacji i prognoz ekonomicznych. Jest autorem oraz wdraża programy menedżerskie kluczowych wskaźników efektywności (KPI), raportowania i zarządzania jakością danych. Jego komentarze ekonomiczne ukazywały się m.in. na łamach gazety Parkiet. W ramach Szkoły Analityków Radosław jest koordynatorem szkolenia analityk produkcji i sprzedaży oraz makra i programowanie VBA.

Piotr Kawala

Doradca inwestycyjny nr 608
Makler papierów wartościowych nr 3014

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku metody ilościowe w analizie rynków finansowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia. Piotr ukończył również studia podyplomowe z zakresu matematyki finansowej w zarządzaniu ryzykiem na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Narodowym Banku Polskim, Banku Millenium i Analizach Online. Od 2013 pracuje jako analityk makroekonomiczny w funduszu hedgingowym Macromoney UK Ltd.

Od 2013 roku Piotr zajmuje się także działalnością szkoleniową i usługami analitycznymi. W tym czasie przeprowadził ok. 2500 godz. szkoleń dla firm i klientów indywidualnych. W 2016 roku został wykładowcą na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie powadzi zajęcia z zakresu analizy portfelowej. W tym samym roku Gazeta Giełdy Parkiet oraz Związek Maklerów i Doradców przyznali Piotrowi nagrodę „Młoda gwiazda rynku finansowego” w kategorii najlepszy analityk.

W swojej pracy zawodowej koncentruje się głównie m.in. prognozowaniu danych makroekonomicznych, budowaniu strategii inwestycyjnych oraz wycenie i analizie spółek giełdowych. Komentarze Piotra ukazywały się m.in. na łamach gazety Parkiet i GPW Media. W ramach Szkoły Analityków Piotr jest koordynatorem szkolenia analityk inwestycyjny oraz analiza sprawozdań finansowych.

Nasze szkolenia

W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziliśmy szereg szkoleń indywidualnych i grupowych dla osób prywatnych oraz firm. Zawsze najważniejszym celem naszych szkoleń było praktyczne stosowanie przekazywanej wiedzy, m.in. dlatego zajęcia są wspomagane komputerowo i prowadzone w taki sposób, aby jak najbardziej odzwierciedlały rzeczywiste problemy spotykane w firmach.

Dotychczas zorganizowaliśmy setki szkoleń dotyczących wykorzystania MS Excel w biznesie, poprawnej analizy i przetwarzania danych, wyceny przedsiębiorstw, oceny ryzyka w firmach oraz wiele innych. Z naszych usług skorzystały dotychczas m.in. takie firmy: Samsung, Deloitte, ING Bank Śląski, Axxon, Grupa Unigraf, Warsaw Media House, Lekam, Orange Polska, PCO, mBank Hipoteczny, Polstar Doors, Aureus, Logitech, Papyrus, Codete, ZT Kruszwica, Hasbro, Anca Cars, PGNiG, Aquarius Fund, Transgourmet, Icopal, CAT LC Polska i inne.

Ponadto na naszych szkoleniach gościli przedstawiciele m.in. takich firm jak Credit Suisse, Bank Pekao Hipoteczny, Dom Maklerski BOŚ, mBank, Bank of China, PZU, Idea Bank, Biuro Maklerskie Alior Banku, Bank Handlowy oraz instytucji państwowych m.in. Ministerstwo Finansów RP, Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Mieliśmy także przyjemność prowadzić zajęcia z wyceny przedsiębiorstw oraz poprawnej analizy danych w ramach Akademii Liderów Rynków Kapitałowego oraz Akademii Analiz i Mediów organizowanych przez Fundację im. Lesława A. Pagi.

Nagrody i wyróżnienia

Na zdjęciu Piotr Kawala odbiera nagrodę dla najlepszego analityka młodego pokolenia.

Kariera w Finansach: Analityk Inwestycyjny

Kliknij w zdjęcie, aby odtworzyć wywiad

Wywiad

Kliknij w artykuł aby go powiększyć