Modelowanie finansowe (online)

Modelowanie finansowe to kurs skierowany dla osób chcących nauczyć się budować model finansowy od podstaw lub udoskonalić swój warsztat w tym zakresie. Zajęcia prowadzimy w formie warsztatowej, a nacisk kładziemy na przekazywanie wiedzy praktycznej. Uczestnicy kursu pracują na rzeczywistych danych finansowych i budują realny model finansowy. Bez wątpienia zdobywane umiejętności można wykorzystać w bieżącej pracy analityka.

Teorię prezentujemy w minimalnym zakresie koniecznym do zrozumienia poszczególnych zagadnień. Wiedza przekazywana na kursie znajduje zastosowanie u osób pracujących w bankach, domach maklerskich, funduszach inwestycyjnych i innych instytucjach finansowych. Zajęcia prowadzimy w taki sposób, aby jak najbardziej odzwierciedlały praktykę. Uczestnicy podczas zajęć przerabiają wiele praktycznych case study, a finalnym efektem ich pracy jest kompleksowy model finansowy dla wybranego przedsiębiorstwa. Trenerzy podczas zajęć odwołują się do wielu rzeczywistych przypadków, co znacznie urozmaica kurs i pozwala na łatwiejsze przyswojenie wiedzy.

Modelowanie finansowe to umiejętność, z pewnością przydatna w pracy każdego analityka finansowego. Jeśli myślisz o pracy w domu maklerskim, funduszu inwestycyjnym (venture capital, private equity, TFI), banku, firmie konsultingowej (fuzje, przejęcia oraz pozyskanie finansowania dla firm) lub w dużym dziale finansowym to ten kurs jest przeznaczony dla Ciebie!

Kurs Modelowanie finansowe przeprowadzamy we współpracy z firmą Maklers. Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści, praktycy rynku, na co dzień zajmujących się modelowaniem oraz analizą sprawozdań finansowych w funduszu inwestycyjnym. Cały kurs to prawie 25 godz. materiału video i wiele praktycznych case study.

Moduł I i II

• wstęp do modelowania finansowego,
  • model finansowy – proces budowy: cel, struktura, dane wejściowe i wyniki,
  • aspekty techniczne: formuły, formatowanie, połączenia / linki, odwołania cykliczne, makra i podstawy VBA,
  • dobre (i złe) praktyki w modelowaniu finansowym,
  • zarządzanie pracą kilku osób przy budowie modelu (praca równoległa),
  • formaty danych wejściowych (zmienne i niezmienne w czasie),
  • podejście do analizy wrażliwości i analizy scenariuszowej,
  • konstrukcja sprawozdania finansowego (bilans, RZiS, RPP, zmiany w kapitale własnym oraz noty objaśniające),
  • źródła finansowania spółki (kapitał własny, kredyt, obligacje, leasing, mezzanine),
  • dotacje jako źródło finansowania projektów w firmie.

Moduł III

• modelowanie finansowe – jaki jest nasz cel? (bank, fundusz PE, VC, prywatny inwestor),
  • analiza rynku oraz modelowanie przychodów ze sprzedaży (metody ilościowe i jakościowe),
  • regresja liniowa, wykładnicza, potęgowa,
  • metoda monte carlo – praktyczne case study,
  • modelowanie aktywów trwałych i obrotowych oraz zobowiązań bieżących,
  • prognozy nakładów inwestycyjnych i amortyzacji,
  • rodzaje leasingu i jego ujęcie w sprawozdaniu finansowym,
  • modelowanie struktury zadłużenia, rezerw, harmonogramu spłaty kredytu oraz kosztów finansowania,
  • przygotowanie kaskady przepływów pieniężnych, modelowanie dopłat do kapitału i dywidendy,
  • modelowanie transakcji sprzedaży majątku, transakcji faktoringu,
  • przeszacowanie pozycji bilansowych, w tym odpisy zapasów, należności i innych aktywów.

Moduł IV

• co właściwie wyceniamy? (wartość firmy, kapitał własny),
  • modelowanie kosztu kapitału w firmie: koszt długu i kapitału własnego (CAPM, APM, DGM, metoda składania i inne),
  • modelowanie stopy wolnej od ryzyka oraz premii za ryzyko rynkowe, beta ilościowa, adjusted beta, bottom-up beta oraz beta sektorowa,
  • kompleksowy model finansowy – łączymy wszystkie elementy w całość,
  • wycena spółki metodami dochodowymi (FCFF, FCFE, FCFC, APV),
  • uproszczona konsolidacja sprawozdań finansowych w ramach grupy,
  • przeprowadzenie analizy wrażliwości i analiz scenariuszowej,
  • podsumowanie najważniejszych reguł modelowania finansowego.

Cena produktu: 1900,00