Analityk produkcji i sprzedaży

4 dni szkolenia

cena wersji
2 dni szkolenia

Szkolenie analityk produkcji i sprzedaży skierowane jest do osób zajmujących się zawodowo analizą i planowaniem sprzedaży oraz produkcji, chcących rozwijać swoje umiejętności i wiedzę przydatne w codziennej pracy. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznej – uczestnicy pracują na rzeczywistych danych i mierzą się z realnymi problemami spotykanymi w firmach. Case studies są przygotowane na bazie rzeczywistych problemów, z którymi spotykamy się podczas realizowania outourcingu analitycznego w tym zakresie. W trakcie szkolenia przekazane zostaną wiadomości z zakresu analizy rynku, analizy sprzedaży, statystyki, prognozowania, planowania, optymalizacji i symulacji. Wiodącym narzędziem jest MS Excel, jednak biorąc pod uwagę jego ograniczenia, Uczestnicy poznają elementy języka VBA do tworzenia własnych narzędzi i funkcji oraz podstawy SQL np. na potrzeby importu danych z wewnętrznych baz firmy i dalszej pracy w arkuszu kalkulacyjnym.

Teoria prezentowana jest w minimalnym zakresie niezbędnym do zrozumienia poszczególnych zagadnień. Nacisk położony jest na rozwiązywanie złożonych, nieszablonowych, rozbudowanych przykładów. Podczas szkolenia dowiesz się jak w praktyce:

• pracować z dużymi wolumenami danych,
  • analizować procesy biznesowe w czasie,
  • budować dashboardy menedżerskie,
  • skutecznie prognozować,
  • poprawnie liczyć i analizować marżowość,
  • interpretować i stosować różne miary przeciętnych,
  • wykonywać w praktyce symulację Monte Carlo,
  • optymalizować plany,
  • tworzyć własne narzędzia w oparciu o VBA,
  • przekształcić m.in, analizę SWOT i macierz BCG na formę liczbową,
  • prowadzić wyliczenia za pomocą rozbudowanych tabel przestawnych,
  • agregować dane,
  • mierzyć skuteczność planowania,
  • i wiele innych,

Zajęcia realizowane są przez doświadczonych specjalistów, zajmujących się doradztwem biznesowym, analizą danych produkcyjnych i sprzedażowych dla wielu firm. Kurs przeznaczony jest dla uczestników, którzy znają podstawy MS Excel.

Zapraszamy na kurs zorganizowane grupy oraz firmy. Oferujemy Państwu możliwość organizacji kursu w formie 2 lub 4 dni szkoleniowych w siedzibie Państwa firmy, bądź w naszej sali szkoleniowej w centrum Warszawy. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, wszystkie oferty przygotowujemy indywidualnie, przedstawiony cennik jest poglądowy.

Istnieje też możliwość organizacji szkolenia w formie hybrydowej. Wówczas część kursu realizowana jest w formie online, zaś ostatni – podsumowujący dzień szkoleniowy prowadzony jest z trenerem, stacjonarnie w siedzibie Państwa firmy.

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat ukończenia.

Jeśli interesuje Państwa szkolenie online, więcej informacji na jego temat można znaleźć tutaj. Materiał szkolenia online odpowiada w 100% temu ze szkolenia stacjonarnego.

• Tworzenie optymalnego układu danych w arkuszach kalkulacyjnych
  • Przygotowanie danych wejściowych do dalszej analizy
  • Eksploracja danych historycznych Analiza dynamiki procesów
  • Analiza marży oraz systemów rabatowania